Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Reklam FM / KLİPLER / ÇİĞDEM GÜRDAL

ÇİĞDEM GÜRDAL

1969 yılında Ankara’da doğdu. İlk müzik çalışmaların ortaokul yıllarında Kütahya Kılıçarslan Lisesi’nde müzik öğretmeni İ. Selman Coşkun ile başladı. Ortaokul ve lise yıllarında Klasik Türk Müziği ile de tanıştı. 1986’da Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümü’nü kazanarak viyolonsel ana sanat dalında öğrenimine başladı. Türk müziği eğitimini de üniversite korosunda, Şef Muzaffer Şenduran yönetiminde sürdürdü. 1990 yılında mezun olduktan sonra, özel bir okulda müzik öğretmenliği yaptı.

1991 yılında Kültür Bakanlığı’nın açtığı sınavı kazanarak Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda ses sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Dört yıl burada hem ses, hem de viyolonsel sanatçısı olarak görev yaptıktan sonra aynı görevi Ankara Devlet Klasik Müziği Korosu’nda yapmak üzere geçici görevle atandı. Aynı yıl İpek yolu Müzik Topluluğu sayesinde Orta Asya müziği ile de tanıştı. İlk beste çalışmalarını yapmaya da bu dönemde başlamış ve 1996 yılında sözü ve bestesi kendine ait bir şarkı ile Akçay Şairler ve Bestekârlar Festivali’nde ödül almıştır.

Aynı zamanda Turhan Taşan’ın yazdığı “Kadın Bestekârlar” isimli kitapta da özgeçmişi ve bestelerine yer verilmiştir. Konser verdiği ülkeler; Almanya, Hollanda, İrlanda, Mısır, Bulgaristan, Moldovya, ABD, Singapur, Endonezya, Tayland, Malezya, Kırım, Azerbaycan, Kırgızistan.

1999 yılında kurulan Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Türk Dünyası Müzik Topluluğu’na geçiş yapan sanatçı, halen çalışmalarını bu toplulukta sürdürmektedir.TV8’de 3 Renk ve Kanal B’de Duru Nağmeler isimli iki televizyon programı yapan Gürdal,evli ve Duru isimli bir kız çocuğu sahibidir.

Kontrol Et

selami-sahin-2014-07-13

SELAMİ ŞAHİN

Selami Şahin, 15 Ağustos 1948’de Yayladağı, Hatay’da doğdu. Altı kardeşten dördüncüsü olarak dünyaya gelen Şahin’in müziğe olan ...